Dažnai užduodami klausimai - VESTUVIŲ FOTOSESIJA

ATSAKOME Į DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMUS KLAUSIMUS APIE VESTUVIŲ FOTOSESIJAS

1. Kokios trukmės fotografavimą rinktis vestuvių dienai ir kodėl?

Tam, kad nuosekliai papasakoti dienos istoriją, visada rekomenduojame pradėti fotografuoti nuo jaunųjų pasiruošimo. Vėliau, seka ceremonija bažnyčioje arba santuokų rūmuose (kartais dėl pasirinkto laiko fotosesiją darome prieš ceremoniją), jaunųjų fotosesija, svečių sveikinimai bei vakarinės dalies pradžia. Taigi, įamžinti vestuvių dieną paprastai reikia bent 8 - 10 val. fotografavimo. Tiems, kam aktualu vakarinės dalies nuotraukos, siūlome paketus ir iki 12 val. 

2. Kokiu stiliumi fotografuojate?

Vestuvių fotografija, yra vienas kompleksiškiausių fotografijos žanrų. Dienos eigoje, padarome tūkstančius kadrų. Tai reportažas, portretai, nuo mažiausios detalės iki didingos bažnyčių ir dvarų architektūros. Todėl apsiriboti vienu stiliumi negalime. Dienos eigoje deriname reportažą - pasiruošimo, ceremonijos ir vakarinės dalies metu nesikišame į įvykių eigą. O klasikiniai portretai kuriami su šiek tiek režisūros - jaunųjų fotosesija, nuotraukos su svečiais. Mūsų prioritetas visada fiksuoti TIKRAS EMOCIJAS, todėl režisūros ir pozavimo naudojame minimaliai. Vienoms poroms reikia daugiau paskatinimo, kitoms mažiau, tad stengiamės prie kiekvieno rasti individualų priėjimą :) Tačiau vien mūsų pastangų niekada neužteks, tai jūs esate pagrindiniai šventės veikėjai :) Nepamirškite, kad jūs kuriate savo vestuvių dieną, o mes esame šalia, kad ją kuo gražiau įamžinti.

 

3. Ar visada fotografuojate dviese?

Taip, fotografuojant dviese turime didelį pranašumą daugeliui situacijų. Jaunųjų pasiruošimą galime fotografuoti atskirai, taip sutaupomas laikas ir nereikia lakstyti nuo vieno prie kito :) Bei visos dienos metu galime fotografuoti iš skirtingų rakursų, pateikti didesnę nuotraukų įvairovę, bei pastebėti dvigubai daugiau svarbių akimirkų. Jaunųjų fotosesijos metu fotografė dirba su jaunaisiais, o antras fotografas asistuoja - padeda su apšvietimu, bei sunkiais foto įrangos nešuliais :)  

 

4. Kiek laiko skirti jaunųjų fotosesijai?

Jaunųjų fotosesijai skiriame bent 2 valandas. Tam, kad nuotraukos būtų įvairesnės reikia laiko pereiti iš vienos vietos į kitą, rasti tinkamą apšvietimą, kompoziciją ir pan. Fotosesijoje dalyvauja tik jaunieji, per savo patirtį pastebėjome, kad fotosesijoje dalyvaujant kitiems asmenims, jaunieji sunkiau atsipalaiduoja, kartais drovisi arba skuba, kad neužlaikyti svečių. Todėl nuotraukoms su artimaisiais skiriame kitą laiką dienos eigoje. 

 

5. Kodėl verta fotografuoti pasiruošimą? 

Nuotakos rytas, tai vienos gražiausių akimirkų, kupinos tikrų emocijų ir puiki įžanga į jūsų dienos fotoistoriją. Dažniausiai fotografuoti pradedame nuo detalių - vestuvinė suknelė, aksesuarai, pakvietimai. Nuotakos ir jaunikio pasiruošimą fotografuojame reportažiniu būdu, tai yra nesikišame į įvykių eigą ir fiksuojame natūraliai atsirandančias akimirkas. Kai nuotaka pasiruošus, padarome keletą pozuotų portretų. Jeigu yra galimybė, stengiamės užfiksuoti taip vadinamą first look (pirmasis žvilgsnis), kai jaunikis pirmą kartą pamato savo nuotaką. 

 

6. Kaip išsirinkti vietą jaunųjų fotosesijai?

Mes neturime jokių šablonų ir stengiamės fotosesijos vietą parinkti individualiai kiekvienai porai, pagal jų pomėgius ir norus. Tačiau renkantis vietą fotosesijai yra keletas veiksnių į kuriuos turėtumėte atsižvelgti. Su būsimais jaunaisiais kalbame apie bendrą vestuvių stilistiką ir tematiką, dažnai būtent ji diktuoja vietą fotosesijai. Taip pat, atsižvelgiame į dienos maršrutą, kur vyks ceremonija ir vakarinė dalis. Visada aptariame variantus, kur fotografuotis jeigu lyja. Kartais mūsų klausia, kur patys labiau mėgstame fotografuoti? Mums svarbiausia yra šviesa ir jūsų emocijos, o pati lokacija yra antrinis dalykas. Bet jeigu reikėtų rinktis tai geriausiai jaučiamės gamtoje (miške, pievoje prie ežero) ir aš asmeniškai tiesiog dievinu senamiesčio ir dvarų architektūrą. Vaikštant senamiesčio gatvelėmis, pamačius įdomesnę sieną ar langą jau įsivaizduoju, kaip puikiai ten atrodytų jaunųjų pora :) Plačiau apie vietas fotosesijai skaitykite čia: www.geranuotrauka.lt/dienorastis/vietavestuviufotosesijai

 

7. Ar bus nuotraukos su svečiais?

Dažnai sulaukiame klausimo - o ar galėsite padaryti mūsų nuotrauką su svečiais? Žinoma! Juk tai jūsų patys artimiausi žmonės ir be abejo turėsite nuotraukas su jais. Svarbiausia viską gerai suplanuoti ir iškomunikuoti, kad visa diena nepavirstų į fotosesiją (ypač jeigu dalyvauja daug svečių). Kad viskas vyktų sklandžiai, artimieji jau iš anksto turėtų žinoti, kada bus daromos bendros nuotraukos. Mes dienos metu su artimaisiais fotografuojame po ceremonijos - su pačiais artimiausiais (tėveliai, seneliai, broliai ir seserys) ir grupelėmis su tais kurių nebus vakarinėje dalyje. Visus kitus svečius fotografuojame vakare, sveikinant šventės vietoje. Jeigu aktualu, padarome bendrą nuotrauką. Daugiau pozuotų nuotraukų nedarome, nes natūralios emocijos, apkabinimai ir juokas atrodo daug įdomiau, nei tiesiog sustatyti ir žiūrintys į kamerą veidai :)

 

8. Ar jūs filmuojate?

Mes tikime, kad kiekvienas turi būti savo srities profesionalas. Todėl specializuojamės fotografijoje ir vestuvių metu nefilmuojame, tai atskiras menas kurį paliekame specialistams :)

 

9. Ar fotosesijos metu reikalingi papildomi daiktai, rekvizitas?

Papildomų daiktų fotosesijos metu turėti nereikia. Nebent tai yra jūsų gyvenimo dalis ir tie daiktai iš tiesų jums kažką reiškia. Pavyzdžiui, kai fotografavome muzikantų porą, bent dalį fotosesijos pasiūlėme padaryti su muzikiniais instrumentais, išėjo puikiai :) Bet jeigu jūs negrojate smuiku, kažin ar jis reikalingas, kad ir kaip gražiai atrodytų :) Taip pat, kartais jaunieji klausia ar gali  į fotosesiją pasiimti savo augintinį - žinoma, juk jis jūsų šeimos dalis :) Taigi, jeigu fotosesijoje yra papildomi daiktai, jie turėtų būti prasmingi. Kitu atveju geriau neapsikrauti. 

 

10. Ką turėti su savimi fotosesijos metu?

Su savimi svarbiausia turėti gerą nuotaiką :) O dar praverčia - skėtis, geriamas vanduo ir lūpų blizgis :)

 

***

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Raktažodžiai: vestuvių fotosesija, nuotakos rytas, pasiruošimas fotosesijai, jaunųjų fotosesija, vestuvių fotografas